Sam Coupé : Konfigurace   Problémy    Sam Coupé
Tohle měla být špička osmibitů, ale přišla pozdě
Ram 512 kB,
chystám rozšíření o interface Atom, a redukci pro Compact Flash karty do druhé posice pro disketovou jednotku. Ale nějak se k tomu nemůžu dotlačit.
  Protože doma nemám ani jednu obrazovku crt, která je nutná pro obrazový výstup Sama v Palu, marně zatím hledám řešení pro výstup na VGA lcd monitoru.
Už jen z nostalgie ponechávám tuto stránku, byl jsem nucen svého Sama prodat. Nedostatek času a tak dále...


Na začátku jsem si půjčil Atari 800 XE, a pařil jsem s dětma. To bylo asi tak před 15 lety. Pak jsem si koupil Didaktika, ZX Sinclair se nedal sehnat, a to jsem poprvé zkusil "programovat" v Basicu. Programovat se tomu nedá říct, jen jsem se hrabal v různých jednoduchých prográmcích, a zkoušel je upravovat, (s mizivými výsledky), a ve strojácích jsem hledal tzv poke, (docela sranda ne?). Ale i pro tyto osmibity se začaly psát programy mající stále větší nároky na železo, tak jsem si pořídil vylepšenou verzi Sincleara, SAM Coupe - integrovaná disketovka, na druhé straně bylo místo pro druhou, ale připravoval se interface i pro hard disk, 256 kB Ram kterou jsem rozšířil na celých 512 kB, (teda celé půlmego v sinclearovi), s tím jsem mohl rozjet i legendární R-Type v 256 barvách. To bylo úchvatné. Dvakrát za tu dobu jsem byl v Praze na setkání klubu KAPSA, tam jsem narazil na několik lidiček s Amigama, a můj osud byl zpečetěn. Amiga se octla na mém stole

world of Spectrum

Svět Spectra
viki pages
České Speccy
Shucon
Vse kolem Sama
emulator